SVEIKINAME IR DŽIAUGIAMĖS!

        Šiaulių miesto lengvosios atletikos trikovės varžybose labai sėkmingai pasirodė mūsų mokyklos komandos.

       Mergaičių komanda (4 B klasės mokinės Urtė Damašaitė, Andrėja Šimkutė, Gerda Selvenytė  bei 4 A klasės mokinės Mingailė Petroliūnaitė ir  Ema Malevičiūtė) aplenkusi visas varžoves laimėjo pirmąją vietą. Jos buvo apdovanotos pirmos vietos medaliais, taure ir iškovojo teisę atstovauti Šiaulių miestui respublikinėse mokyklų žaidynėse Utenoje. Sėkmės joms!

      Berniukų komanda (4 A klasės mokiniai Karolis Raišutis, Paulius Penkauskas, 4B klasės mokiniai Tonis Misiulis ir Matas Mačanskis bei Simas Butkus iš 3 A klasės) pralaimėjusi tik varžovams iš ,,Jovaro” progimnazijos laimėjo II–os vietos taurę ir medalius. Sveikiname juos!

 

Informaciją parengė direktorius Edmundas Valuckas

2017-04-28


 

 

 

Šiaulių universitete vyko Šiaulių apskrities priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių šaškių varžybos. Jose labai sėkmingai žaidė mūsų mokyklos priešmokyklinukas Vakaris Jaraminas. Už sėkmingą pasirodymą jis buvo apdovanotas padėkos raštu ir knygų rinkiniu. Šaunuolis!

 

Informaciją parengė direktorius Edmundas Valuckas

2017-04-24


Kiekvieną pavasarį vyksta  Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių "Šviesoforo" varžybos. Šių metų balandžio 20 dieną Šiaulių Jaunųjų technikų centre vykusiose konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ varžybose mūsų mokyklai atstovavo 1 A klasės mokinė Akvilė Drazdovaitė, 2 B klasės mokinys Martynas Vasilik, 3 B ir 4 B klasių mokinės Ugnė Stulpinaitė ir Gerda Selvenytė. Mokiniams buvo pateiktos penkios rungtys: „Vaizdo užduotis“, Atšvaitų praktinis nešiojimas“, „Kelio ženklai“, „Kelio maketai“,  „Perėjimas per gatvę pėsčiųjų perėjoje“. Užduotis vertino apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Mokiniai stengėsi atlikti užduotis, nors jaudulio neišvengta. Anot komandos, didžiausią jaudulį kėlė perėjimas per gatvę pėsčiųjų perėjoje stebint policijos pareigūnėms.

Dėkojame komandai!

Iformaciją parengė spec. pedagogė Sandra

2017-04-20


SVEIKINAME IR DŽIAUGIAMĖS!

Mokyklos šaškininkų komanda, kurią sudarė 3B klasės mokinė Emilija Seniūnaitė, 3A klasės mokinys Dovydas Grušas, 2B klasės mokinys Karolis Tinteris ir Augustas Valuckas iš 1A klasės, dalyvavo tarpmokyklinėse šaškių varžybose. Įveikę  kitų mokyklų komandas mūsiškiai laimėjo pirmą vietą ir buvo apdovanoti nugalėtojų taure bei aukso medaliais. Taip pat jie įgijo teisę atstovauti Šiaulių miestui Lietuvos mokinių žaidynėse.

 

Šaunuoliai! Sėkmės jiems!

 

Informaciją parengė direktorius Edmundas Valuckas

2017-04-18


INFORMACIJA DĖL 2, 4 KLASIŲ MOKINIŲ PASIEKIMŲ VERTINIMO 2017

2017 m. balandžio 25-27 dienomis ir gegužės 2, 4 dienomis vyks antrų, ketvirtų klasių mokinių pasiekimų vertinimas panaudojant diagnostinius ir standartizuotus testus. 

 

DIAGNOSTINIŲ IR STANDARTIZUOTŲ TESTŲ VYKDYMO TVARKARAŠTIS

 

Nurodyto dalyko standartizuotas testas/klausimynas

Testavimo data

Testavimo laikas

4 KLASĖ

Rašymas

Balandžio 25 d. (antradienis)

09.00 – 09.45

Skaitymas

Balandžio 27 d. (ketvirtadienis)

09.00 – 09.45

Pasaulio pažinimas

Gegužės 2 d. (antradienis)

09.00 – 09.45

Matematika

Gegužės 4 d. (ketvirtadienis)

09.00 – 09.45

Klausimynas

Balandžio 26 d. (trečiadienis)

09.00 – 09.30

 

2 KLASĖ

Rašymas (I dalis)

Balandžio 25 d. (antradienis)

09.00 – 09.45

Skaitymas

Balandžio 27 d. (ketvirtadienis)

09.00 – 09.45

Rašymas (II dalis)

Gegužės 2 d. (antradienis)

09.00 – 09.45

Matematika

Gegužės 4 d. (ketvirtadienis)

09.00 – 09.45

 

Mokyklos administracijos informacija


MOKYMAI

Balandžio 5 dieną mokykloje vyko gaisriniai ir civiliniai mokymai su pratybomis. Mokyklos darbuotojai  ne tik pagilino savo žinias gaisrinės ir civilinės saugos  klausimais, bet ir praktiškai išbandė kaip veikia gesintuvas, gesino ugnį.

Informacija pateikta 2017-04-11


SUSITIKIMAS SU AIDU JURAŠIUMI

 

Kovo pabaigoje mokykloje lankėsi ir su mokiniais bei mokytojais susitiko knygos "Akmenukų pasakos" autorius Aidas Jurašius. Ši knyga yra ne tik autoriaus pirmoji knyga vaikams, bet ir antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2015 m.) pirmosios premijos laimėtoja.

Po šio susitikimo netikėtai mokyklą pasiekė dvi autoriaus pasakos, skirtos mūsų mokyklos mokiniams. Siūlome jas paskaityti.

 

Informacija pateikta 2017-04-10

Barzdų lietus

 

Vaikų pasiūlytos temos: robotas, nindzė, delfinas, pelėda

 

Kartą kažkur Šiauliuose, – žmonės sako, kad netoli Centro pradinės mokyklos, – gyveno nindzė ir robotas. Nindzė buvo visai paprastas, tik turėjo ilgą barzdą. Robotas irgi buvo visai paprastas, tik turėjo ilgą languotą šaliką.

Patiko jiems gyventi Šiauliuose, bet kartą nutarė leistis į pažintinę kelionę. Iš pradžių keliavo į vakarus, paskui į šiaurę, paskui dar kažkur, ir galiausiai priėjo vietą, kur kertasi viso pasaulio lietaus vamzdžiai. Keista tai vieta: atrodo, vamzdžiai kaip vamzdžiai, bet iš tiesų jais bėga ne paprastas vanduo, o tas, kuris krinta iš debesų. Atsuka juos kažkas – ir lyja.

Ir nutiko toje keistoje vietoje labai keistas dalykas: nindzė buvo pavargęs ir prisėdo ant vieno vamzdžio pailsėti, o vamzdis buvo visai senas ir prakiuro. Ir pasirodė, kad tai buvo grybų lietaus vamzdis. Esat apie tokį girdėję? Kai lyja grybų lietus, labai gerai auga grybai – paprasta.

Tai va: pasipylė tas lietus ir, nors buvo dar tik pavasaris, visur ėmė augti grybai. Ir ant langų, ir ant mašinų, net ant delfinų ir pelėdų uodegų. Būdavo, atsikelia vaikai po pietų miego ir žiūri, kad ant pagalvės priaugę baravykų. Būdavo, kad kai kurie užsižiopsojęs net lepšiais apaugdavo...

Oi, kaip visi buvo nepatenkinti ir pyko ant nindzės ir roboto. Mąstė jiedu kaip tą vamzdį sutaisyti, ir nutarė nindzė aprišti grybų lietaus vamzdį savo ilgąja barzda. O tada jau nutiko visai keistas dalykas: grybų lietus pavirto į barzdų lietų. O kas būna, kai lyja barzdų lietus? Ogi beveik tas pats, kas būna lyjant grybų lietui, tik auga ne grybai, o barzdos. Visai riesta pasidarė pasaulyje: vaikai nebeskirdavo mamų nuo tėčių, o kūdikiai gimdavo su vešliais riestais ūsais.

Taip ir būtų visi likę barzdoti, bet, laimei, robotas rado išeitį: atrišo ilgą nindzės barzdą ir apvyniojo lietaus vamzdį savo ilgu languotu šaliku. Tada lietus liovėsi ir draugai tęsė savo kelionę.

Štai taip laimingai viskas ir baigėsi. O jūs, jei kur eisit ir pamatysit vamzdį, aprištą languotu šaliku, jokiu būdu jo neatriškit. Gal grybai pradės augti, gal barzdos, o gal dar kokia baisybė...

 

* * *

Kutenantieji

 

Vaikų pasiūlytos temos: panda, vienaragis

 

Kartą Šiauliuose gyveno panda. Ką gali žinot, gal net lankė Centro pradinę mokyklą. Paprastai pandos būna lėtos ir mieguistos, bet šita buvo visiškai kitokia – judri kaip reta. Gal dėl to, kad iš Šiaulių, kas ten žino. Tai štai: ši panda buvo siaubingai išdykus. Tai nuskriaus ką, tai kokią šunybę iškrės. Tikras siaubas.

Taip ir tęsėsi metai iš metų, kol neapsikentę šiauliečiai iškvietė į Centro pradinę mokyklą išdykusių pandų gydytoją vienaragį. Gydytojas atvažiavo, apžiūrėjo ligonį ir iškart nutarė, kad pandą nuo išdykumo galima išgydyti vieninteliu būdu – reikia sutelkti jos dėmesį kur nors kitur, o ne į išdaigas. O kaip tokią ligą gydyti? Ogi labai paprastai – vaistais.

Taigi išrašė gydytojas vienaragis pandai kutenančių. Kas tai per daiktas? O, tai labai rimti vaistai. Išgeri – ir visur kutena. O kai kutena, tai ir išdaigų neiškrėsi, nes dėmesys kitur sutelktas. Teisybė? Teisybė.

Lengviau atsikvėpė šiauliečiai, manė, kad panda aprims, bet kur tau. Išdaigų ji nebekrėtė, bet lakstė aplink Centro pradinę mokyklą lyg pasiutus. Tai skersai, tai išilgai, tai ratu, tai vietoje. O ką darysi, kai visur kutena? Štai taip ir lakstė, neduodama ramybės aplinkiniams.

Iškvietė šiauliečiai vėl gydytoją vienaragį. Jis apžiūrėjo pandą ir nutarė vėl išrašyti vaistų. Kokių? Ogi savaime aišku: kasančių. Kaip kitaip pagydysi nuo kutenančių? Taigi išgėrė panda kasančių ir nurimo. Gerieji šiauliečiai jau manė, kad be kutenančių ji vėl ims krėsti išdaigas, bet nieko panašaus. Panda išmoko sukaupti dėmesį ir tapo pačia geriausia panda ne tik Šiauliuose, bet ir jų apylinkėse.

Bet štai vienaragiui klostėsi ne taip gerai: begydant pandą pats netyčia išgėrė kutenančių, o kasančių išgert negalėjo, nes jie baigėsi. Kalbama, kad neapsitvėręs kutenimo nulėkė šiaurėn, Akmenės pusėn, bet kas žino – gali ir sugrįžt. Būkit atsargūs eidami per gatvę – su kutenančių išgėrusiu vienaragiu juokas menkas.